fallback-image

Niektórzy wolą urlop z górami lub pobliskimi jeziorami.

Zbliża się słoneczny okres wakacyjny, dni są coraz cieplejsze oraz dłuższe. A co się z tym wiąże coraz więcej czasu wolnego. Zdecydowana większość ludzi planuje już swójurlop oraz myśli, gdzie jest możliwość pojechać oraz coś pozwiedzać. Niektórzy z nas wybierają standardowy środek lokomocji, to znaczy własny samochód, natomiast inni samolot albo autobus. Każda forma transportu ma swoje wady i zalety rozpoczynając od cen paliwa, a kończąc na cenach biletów.

Zwykle decydujemy się na znane kierunki letnich wakacji, tj. Grecja, Hiszpania, Chorwacja i Włochy. Cudowne plaże, interesująca kultura oraz zabytki, niesamowici ludzie czy też pogoda. Aczkolwiek nie każdy lubi podróżować daleko od domu. Niektórzy preferują urlop nad polskim morzem, z górami lub pobliskimi jeziorami. Możliwe, że koszty wakacji od razu spadają w dół, ale nie za każdym razem idzie to w parze z gorszym standardem. Zazwyczaj zdarza się nawet na odwrót. Trzeba tylko dokładnie poszperać!

Jeśli lubimy podróżować po Polsce to niezwykle interesującym kierunkiem wycieczki będzie Śląsk. Najbardziej popularnym miastem w tym województwie, są oczywiście Katowice. Łatwo tutaj dojechać autem lub dolecieć samolotem, lecz działa tutaj również wynajem busów Dąbrowa Górnicza. Znakiem Katowic jest spodek, najbardziej rozpoznawalny obiekt w województwie śląskim, jeśli nie w całej Polsce. Otwarcie konstrukcji było w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym pierwszym roku. Od tego roku, rok w rok spodek gości miliony ludzi. Przeprowadzane są wszelakiego typu eventy e-sportowe, sportowe, koncerty czy spotkania biznesowe.

Warto pamiętać, iż to właśnie w spodku były organizowane koncerty takowych osób jak: Pearl Jam, Deep Purple, Green Day, Jean Michael Jarre, Mike Oldfield, Procol Harum. A w dwa tysiące siedemnastym roku w Spodku odbyła się największa impreza e-sportowa Intel Extreme Masters(IEM), osiągając rekordową frekwencję stu siedemdziesięciu trzech tysięcy widzów. Jeżeli jesteśmy już w Katowicach to trudno nie zahaczyć o Rynek. Jest to 1 z głównych placów Śródmieścia Katowic. Wszystkie zabudowania przy rynku były wznoszone od połowy dziewiętnastego wieku. W latach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej część tych kamienic wyburzono, by zbudować na ich miejscu nowoczesne obiekty usługowe. Obecnie również odnajdziemy tutaj mnóstwo ławek, aby usiąść oraz odpocząć jak i fontannę, która stwarza wyjątkową atmosferę. Powinniśmy również zwrócić naszą uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. Jest to budowla z I połowy XX wieku. Jest to największa polska katedra, chociaż w planach katedra miała mieć nieco wyższą wieżę, ale na to nie zgodziły się ówczesne władze. Na dzień obecny znajduje się przy ul. Wita Stwosza.

Pięknym miastem na Śląsku jest także Bytom. To miasto położone jest pomiędzy Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Co interesujące Bytom, posiada dwa rynki, a nie jak to zwykle bywa w miastach tylko jeden. Jest to najstarsza atrakcja turystyczna. W Bytomiu jest też Park Miejski, która zachwyca swoim prześlicznym krajobrazem. Został założony na początku XIV wieku, a dokładnie w 1840 roku. Park dzisiaj zajmuje 43 hektary i jest dużą atrakcją dla wielu turystów.

admin

Related Posts

fallback-image

Na msze święte ludzie przychodzą do kościoła całymi rodzinami

fallback-image

Sauna fińska wykonana na działce będzie w użyciu przez kilka lat.

fallback-image

Masz wielkie szanse na to, ażeby odzyskać dziewczynę, którą straciłeś.

fallback-image

Takim sposobem na pewno zbliżysz się do tego, żeby odzyskać swoją dziewczynę.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *